Newskolik.net Üyelik Sözleşmesi

Üyelik başvurusu:

1. Başvuru sırasında 'Kimlik Bilgileri'nin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması, uygun bir kullanıcı adı seçilmesi esastır. Doğum tarihini belirtilmelidir. Bunlar yazılırken çok büyük harf ve şekil, ve adaba aykırı sözcük kullanılamaz. Üye olurken girdiğiniz diğer kişisel bilgiler sadece yöneticiler  tarafindan görülecektir. Girmiş oldugunuz bilgileri istediğiniz zaman degiştirebilirsiniz. (kullanıcı adı hariç)

2. Başvuru sırasında verilen biligilerin doğru olmadığının saptanması halinde üyenin newskolik.net ile ilişkisi derhal kesilir ve Newskolik.net'e girişi engellenir.

3. Newskolik.net'te sahte kimlikle birden fazla üyelik temin edilemez. Böyle bir durumun saptanması halinde üye Newskolik.net'ten ihraç edilir ve üyenin tüm kayıtları silinir.

Konu açma ve ileti yazma:

4. Newskolik.net'te yazılan iletilerden, tamamen iletiyi yazan Newskolik.net üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan Newskolik.net yöneticileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5.Newskolik.net üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun newskolik.net'te mevcut olup olmadığını kontrol etmelidir.

6.Newskolik.net'e yazılacak konular ilgili gruplara yazılmalıdır. Yanlış gruba açılan konular yöneticilerce silinebilir. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması sorumlunun yetkisindedir.

7.Newskolik.net'te din, dil, ırk, siyaset  konularında kişileri itham edici ya da üzerlerinde baskı unsuru oluşturacak, ayrımcılığa neden olacak şekilde yazı, resim, fotoğraf, vb kabul edilmez. Bu tür yazıların sahibi email ile uyarılır ve yazısı ve içerikleri derhal silinir. Bu uyarılara rağmen aynı tarzı devam ettiren kişinin üyeliğine son verilir.

8.Hiçbir koşul ve halde üyelerin birbirini tahkir veya rencide etmelerine göz yumulamaz. Böyle bir davranışın görülmesi halinde ileti derhal silinir ve üye uyarılır.

9.Newskolik.net yöneticileri kurallara uymayan, polemik içerikli, gereksiz tartışmalara mahal vermesi muhtemel iletileri ve konuları, ileti veya konu sahibine haber vermeden değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Bu kaygılarla veya başka geçerli sebeplerle silinen konu veya mesajların, "benim iletim/konum neden silindi ?" gibi, silinen iletiyle ilgili ayrı ve yeni bir konu açılamaz, yeni bir ileti yazılamaz. Silinen konu ve ileti ile ilgili sorular için sadece yöneticilerle görüşmeniz mümkündür.

10.Ekli dosyalar sadece binary gruplarına gönderilebilir. Binary grupları dışına gönderilen ekli dosya içeren iletiler yöneticiler tarafından hiçbir uyarıya yapılmaksızın silinir.

11.Yukarıda yazan kurallara aykırı olduğunu düşündüğünüz iletileri lütfen 'Şikayet' grubuna bildiriniz.